С професионален мениджмънт и научна ресурсна база се води битката с COVID-19 в  Университетска болница „Канев“ -Русе

В днешните напрегнати седмици на битката с третата вълна на COVID-19 отново погледите са фокусирани в лечебните заведения. Сред най-добре осигурените с апаратура, лекари, медицински сестри, обслужващ персонал и професионален мениджмънт в Северна България се очертава русенската УМБАЛ „Канев“. Географията на постъпващите пациенти в университетското лечебно заведение отдавна надхвърли границите на област Русе. Сред тези пациенти не малък брой са от община Свищов, включително и преподаватели и служители от Стопанска академия „Димитър А. Ценов“. Благодарение на бързата диагностика и приложени лечебни терапии в УМБАЛ „Канев“ те вече се възстановяват и преодоляват последиците от тежката епидемия. Това сподели проф. д-р Андрей Захариев, декан на Факултет „Финанси“ при Стопанската академия в Свищов. 
 Зад изграждането на тази добре оборудвана болница с мотивиран и професионален кадрови състав винаги стои фигурата на добрия мениджър. Факт е, че под ръководството на изпълнителния директор инж. Иван Иванов в УМБАЛ „Канев“ е създадена ефективна организация за 24-часова грижа на всички постъпващи средни и тежки случаи с COVID-19. 
 В своята кариера като дипломант на ВНВАУ „Г. Димитров“ в Шумен и магистър по финанси и здравен мениджмънт в Стопанска академия „Димитър А. Ценов“, Свищов изпълнителният директор на УМБАЛ „Канев“ винаги е давал приоритет на изграждането на научни мрежи и осигуряването на медицинския персонал с най-новите и тествани на терен протоколи за лечение на пациенти. Осигуряването на болницата с медикаменти, нарастващия хабилитиран екип, изградените научни мрежи и партньорства с висшите училища в региона дават своята възвращаемост и правят от русенската болница достоен носител на името на филантропа и щедър дарител Игнат Канев. В подкрепа на разширяването на капацитета на болницата са и усилията на главния научен секретар проф. д.н. Венелин Терзиев, чиято академична и публикационна активност правят от университетската болница институция с най-високи научни показатели в базите с наукометрични показатели. 
 С договарянето от инж. Иван Иванов в началото на годината на тристранен меморандум за сътрудничество между УМБАЛ „Канев“ в Русе, свищовският финансов факултет и академична фондация „Проф. д-р Минко Русенов“ университетската болница си осигури за партньор най-продуктивния научен екип на Стопанска академия „Димитър А. Ценов“. В резултат на изграждането на научната мрежа тези дни бе публикувана и индексирана в Web of Science колективна студия, която обединява в авторския екип млади учени от свищовската финансова катедра, научния секретар на УМБАЛ „Канев“ проф. д.н. Венелин Терзиев и декана на факултет „Финанси“ в Свищов проф. д-р Андрей Захариев. В партньорство с катедра „Застраховане и социално дело“ и водещия свищовски учен в направление „Здравен мениджмънт“ доц. д-р Николай Нинов е осигурен достъп до аналитични масиви от емпирични данни в УМБАЛ „Канев“ за провеждане на приложни изследвания на магистри, специализанти и докторанти, работещи в областта на здравеопазването и здравните грижи. 
 Зад всички това застава грижата за пациента, интегрирана с университетски и научен подход за управление на болница за активно лечение, която е призвана да е естествен лидер в здравеопазната система на централна северна България. Със своя изпълнителен директор инж. Иван Иванов и армията от лекари и персонал УМБАЛ „Канев“ има своята лечебна мисия на фронтовата линия в успешните протоколи и практики за ефективна терапия на COVID-19 и връщане при семействата им на стотици и хиляди благодарни излекувани пациенти. 
 Според д-р Лидия Стефанова, която е медицински директор на Университетската болница „Канев“ от януари тази година болничните легла за лечение на болни с COVID 19 са увеличени на 193, а от 18 март вече са 219.
През първите два месеца на 2021 г., в лечебното заведение са били лекувани 289 пациенти с доказана инфекция корона вирус. 

"Алгоритмите за лечение на постъпилите болни за лечение от COVID 19 са адаптирани многократно на медицина базираща се на доказателства. Пациентите нуждаещи се от респираторна терапия са успешно екстубирани след 30 дневен период – получили втори шанс за живот", подчертава д-р Стефанова.

Доц. д-р Венцислав Василев от катедрата „Застраховане и социално дело“ в Свищовската академия, който все още е на лечение в Университетската болница споделя, че тук е получил професионални медицински грижи и най-вече добро отношение, което е най-съществената част при продължителното му лечение в отделението по Анестезиология и интензивно лечение. 

Следете Trud News вече и в Telegram

Коментари

Регистрирай се, за да коментираш

Още от Региони