Салах се смее на „Златната топка“

Мохамед Салах се изсмя ехидно и заклати глава на въпрос защо е седми в класацията за „Златната топка“. Египтянинът направи шоу за „Ливърпул“, който срази градския съперник „Евертън“ с 4:1 като гост. Салах вкара два фамозни гола, а резултатът можеше да е по-голям. „Не коментирам“, беше отговорът на въпроса след избора му за играч на мача.
Фараона е първият след Фернандо Торес през 2008 година, разписал се два пъти на „Гудисън Парк“. В последните 12 кръга Салах задължително е участвал поне в един гол – 11 вкарани и 4 асистирани. А „Ливърпул“ е най-резултатният отбор след големите 5 първенства в Европа с 43 попадения. „Байерн“ има 42. Феновете на „Ливърпул“ запяха песен за уволнение на Рафа Бенитес. Треньорът, донесъл им Шампионската лига през 2005-а, едва крета с „Нюкасъл“.
Висшата лига се наслаждава на троен възел в битката за титлата, в който фаворитите почти не бъркат. Пеп Гуардиола задмина сър Алекс Фъргюсън. Каталунецът изведе „Манчестър Сити“ до 2:1 като гост на „Астън Вила“, с което спря перфектния старт на Стивън Джерард като наставник на бирмингамци. Победата е №150 за Гуардиола във Висшата лига след само 204 мача. Сър Алекс стигна до тази кота в 274 двубоя. Фамозен победен гол от волле заби Бернардо Силва. „Това е безспорно най-добрият играч в първенството“, похвали го треньорът.
Най-трудно и кошмарно победата си взе лидерът „Челси“ – 2:1 на терена на „Уотфорд“. През първото полувреме двубоят бе прекратен за 35 минути, тъй като фен получи инфаркт. Състоянието му е стабилно. Хаким Зиех вкара победно за „Челси“, а треньорът Томас Тухел призна, че отборът му е „откраднал трите точки“.