САЩ спечели бронзовите медали от олимпийския турнир по футбол при жените

Тимът на САЩ спечели малкия финал в женския футболен турнир на Олимпиадата в Токио. Американките се наложиха над Австралия с 4:3. Футболистките на САЩ поведоха с 4:1 до 51-вата минута. Два гола за победата реализира Меган Рапино. Попадението на Рапино в 8-ата минута бе истински шедьовър, след като американката отбеляза директно от ъглов удар. В 17-ата Саманта Кър изравни от дузпа, но само четири минути по-късно Рапино отново беше точна за янките - 2:1. В добавеното време на първото полувреме Карли  Лойд реализира за 3:1.
Шест минути след  почивката Лойд отбеляза за 4:1. С двете си попадения, отбелязани срещу Австралия, тя се превърна в голмайстор №1 на САЩ на олимпийски игри. Кейтлин Фурд в 54- ата минута върна едно попадение. Емили Джелник в 90-ата минута оформи крайния резултат.
Женският отбор на САЩ има четири световни и четири олимпийски титли.
Американките не спечелиха титлата в Токио, но се радваха, като малки деца на спечелените бронзови отличия.
Швеция и Канада ще спорят за олимпийската титла. Срещата е днес от 15:00 часа. Олимпийският финал при дамите бе преместен за по-късен час, за да се избегнат силните обедни жеги. Двубоят трябваше да започне 10 часа по-рано в Токио, но и двата отбора се оплакаха от високите температури. Мачът за златните медали ще се играе на Международния стадион в Йокохама.

"Чувстваме се добре, че желанието ни за по-късен начален час беше прието. Сега разбрахме, че ще играем във време, което е по-подходящо за състезателките по отношение на жегата", каза шефката на женския отбор на Швеция Марика Домански Лифорс.

Канада стигна до финала, като елиминира фаворита за златни медали САЩ в полуфинала след успех с 1:0, докато Швеция победи Австралия също с минималното 1:0. Американките взеха бронзовите медали, след като спечелиха срещу Австралия с 4:3 в Кашима.