Синер се класира на финала в Хале и се откъсна в ранглистата пред Джокович

Италианският тенисист Яник Синер се класира за финала на турнира в Хале след победа над Джизжен Джан в два сета с 6:4, 7:6. Първият играч на планетата имаше повече усложнения на четвъртфиналите срещу Ян-Ленард Щруф, но предпазливостта не помогна на китаеца. В мача бе видян само един пробив, в деветия гейм от първия сет.
Във втория сет на мача и двамата тенисисти плахо пазеха подаването си, а Джан пропусна сетбола в дванадесетия гейм, което бе фатално. При резултат 7:3 Синер сложи край на тайбрека и мача.
С класирането си във финала на турнира на трева Яник си осигури допълнителни 240 точки, така че в ранглистата той има 1360 точки повече от втория Новак Джокович.

Това означава, че за сърбина ще бъде много трудно да заплаши Синер дори да спечели Уимбълдън, защото Ноле защитава 1200 точки, а Синер - 720 в Лондон.

Съперник на Синер на финала ще бъде Хуберт Хуркач, който в първия полуфинал победи Александър Зверев с 2:0 сета.