„Сити“ загуби мечтата за 4 купи и Де Бройне

Уникалните четири трофея в рамките на един сезон останаха мечта за „Манчестър Сити“. Тимът на Пеп Гуардиола отново показа спад във формата и загуби с 0:1 от летящия високо „Челси“ на „Уембли“ в първия полуфинал за Купата на Англия. Поражението не е единственият проблем за „гражданите“. В третата минута на второто полувреме Кевин де Бройне напусна контузен. Малко по-късно Хаким Зиех вкара победния гол.
„Не изглежда добре – призна Гуардиола. – Кракът много го боли, но тепърва ще се правят тестове.“
Още следващата събота „Сити“ се завръща на „Уембли“. Тогава „гражданите“ ще се изправят срещу „Тотнъм“ във финала за купата на лигата. А е възможно „Сити“ и „Челси“ да се срещнат и във финал в Шампионската лига, ако отстранят съответно ПСЖ и „Реал“.
Томас Тухел продължи да пише история на „Стамфорд Бридж“. Откакто германецът пое „Челси“ през януари, отборът му е с най-много сухи мрежи сред петте големи първенства – 14 мача. „Сити“ пък загуби полуфинал под ръководството на Гуардиола в три от последните пет сезона. Испанецът се ядоса на въпрос, че не уважава турнира и затова направи осем промени в състава.
В същото време „Шефийлд Юнайтед“ изпадна от Висшата лига и на теория след загуба с 0:1 от „Уулвърхемптън“. Шест кръга преди края с елита са се разделяли толкова рано „Ипсуич“ (1995 г.), „Дарби Каунти“ (2008 г.) и „Хъдърсфийлд“ (2019 г.). А миналия сезон „Шефийлд Юнайтед“ завърши девети в класирането.