Славия продаде Соле на Гьозтепе и би новак в Ефбет Лига в контрола

Славия финализира трансфера на Исак Соле в турския Гьозтепе, където треньор е Станимир Стоилов, потвърдиха от клуба. 23-годишният халф изигра 11 мача с екипа на "белите" през миналата пролет, обяви БТА. Националът на Централноафриканската република дебютира за Славия на 2 март при равенството 2:2 у дома срещу Ботев Пловдив в Първа лига.

"ПФК Славия благодари на Исак Соле за работата заедно и себераздаването и му пожелава успехи в новия му клуб", се казва в съобщението в официалния сайт на клуба.

"Белите" изиграха контролна среща с новака в елита Септември София в Банско и постигнаха победа в първата си приятелска среща - с 4:1. В 14-ата минута Иван Минчев подаде за Ертан Томбак, който асистира за нападателя Цветелин Чунчуков, който се завърна с гол при "белите". В 33-ата минута отново Минчев пусна за Куентин Зеедорф и той с шут в горния ъгъл покачи резултата на 2:0. В 47-ата минута каращият пробен период французин Карл Фабиен направи самостоятелен пробив и технично подаде към Денислав Александров и крилото реализира третото попадение във вратата на Септември. В 57-ата минута завърналият се в елита състав върна един гол след изпълнение на фаул, а четвърт час след това Владимир Николов оформи крайното 4:1.

Срещата се проведе в три полувремена по 30 минути.

На 29 юни "белите" ще имат приятелски мач с Беласица Петрич. Воденият от треньора Златомир Загорчич състав ще бъде на лагер в Банско до 6 юли.