Словакия победи Полша без централен нападател и с чужда помощ

Словакия победи Полша с 2:1 в първия мач от група "Е" на Евро 2020. Без чист централен нападател словаците имаха повече шансове за гол, а в първите 20 минути нямаше нито един точен пас към острието на Полша Роберт Левандовски. В 17-ата минута Словакия откри резултата. Роберт Мак навърза четирима поляци, тръгвайки по лявото крило по посока на полската врата, изработи си положението и реализира за 1:0. Топката обаче рикушира в гърба на Счесни. Това бе първият автогол на вратар на еврофинали в цялата 60-годишна история на първенствата на Стария континент. В 40-ата минута Левандовски можеше да изравни, но след негово воле топката излезе в аут. В първата минута на второто полувреме Карол Линети изравни. Футболистът с номер 8 изчака хитро топката около точката на дузпата и след паса на Рибус, шутира и направи резултата 1:1. В 50-ата минута комбинацията бе повторена от другата страна на наказателното поле на Полша, но Линети пропусна да отбележи втория си гол. В 60-ата минута Гжегож Криховяк получи втори жълт картон и напусна терена, оставяйки Полша с човек по-малко. В 66-ата минута Милан Шкринер вкара втория словашки гол след шут около точката на дузпата. В 87-ата минута Левандовски можеше да вкара гол с глава, засичайки центриране, но се размина с нея във въздуха. В последнта минута Швилевски можеше да изравни, но вратарят на Словакия хвана топката след немощния му удар.