Януари
6-17 рали „Дакар“
7-15 Джудо, турнир в Австрия
11-13 Шорттрек, европейско първенство в Холандия
12 Лека атлетика, турнир „Академик“ в София
14-20 Биатлон, световна купа в Руполдинг (Германия)
14-24 Тенис, открито първенство на Австралия в Мелбърн
15-20 Бадминтон, турнир в Малайзия
18-21 януари, Ски полети, световно първенство в Оберстдорф (Германия)
20-28 Стрелба, световна купа в Ню Делхи
21-27 Фигурно пързаляне, европейско първенство в Минск
21-27 Биатлон, световна купа в Антхолд-Антерселва (Италия)
22-27 Бадминтон, турнир в Индонезия
31– 10 февруари, Сноуборд, световно първенство в Парк Сити (САЩ)
Февруари
2-3 Джудо, турнир „Освобождение“ в София
4-17 февруари, Ски алпийски дисциплини, световно първенство в Оре (Швеция)
4-10 Биатлон, световна купа в Канада
4-10 Тенис, турнир „София оупън“ в София
4-10 Фигурно пързаляне, турнир „Четирите континента“ в САЩ
5-10 Фигурно пързаляне, турнир „София оупън“ в София
9-10 Джудо, Голям шлем на Париж
9-16 Зимни европейски олимпийски фестивал в Сараево
11-17 Биатлон, световна купа в Солт Лейк сити (САЩ)
13-17 Бадминтон, европейско за смесени отбори в Копенхаген
13-19 Бокс, турнир „Странджа“ в София
16-17 Батут, Световна купа в Баку
18-24 Биатлон, европейско първенство в Минск
19 – 3 март, Ски северни дисциплини, световно първенство в Зеефелд (Австрия)
22-24 Джудо, Голям шлем на Дюселдорф в Германия
22-24 февруари, Ски алпийски дисциплини, Световна купа в Банско
28-03 март Борба, турнир „Дан Колов – Никола Петров“ в Русе
Март
1-3 Лека атлетика, европейско в зала, Глазгоу (Великобритания)
6-10 Бадминтон, турнир „Ол инглънд“ в Бирмингам
7-17 Тенис, турнир в Индиън Уелс в САЩ
7-17 Биатлон, световно първенство в Йостерсунд (Швеция)
8-10 Шорттрек, световно първенство в София
8-10 Джудо, Голям шлем на Маракеш в Монако
8-10 Акробатика, световна купа в Лия (Португалия)
10-12 Джудо, Голям шлем в Баку
16-25 Стрелба, европейско първенство на 10 м в Осиек (Хърватия)
17 Формула , Гран при на Австралия
18-24 Биатлон, световна купа в Осло
19-24 Фигурно пързаляне, световно първенство в Япония
21-24 Таекуондо, мултиевропейски игри в София
22-24 Акробатика, световна купа в Лас Вегас
26-31 Бадминтон, „Индия оупън“ в Ню Делхи
28-30 Художествена гимнастика, приз „Жулиета Шишманова“ в Бургас
28-31 Карате, европейско първенство в Гуадалахара (Испания)
30 Лека атлетика, световно по кънтри крос в Дания
31 Формула 1, Гран при на Бахрейн
Април
2-7 Бадминтон, турнир „Малайзия оупън“ в Куала Лумпур
5-7 Художествена гимнастика, световна купа в Песаро (Италия)
6-13 Вдигане на тежести, европейско първенство в Батуми
8-14 Борба, европейско първенство в Букурещ (Румъния)
9-14 Бадминтон, турнир „Сингапур оупън“
10-14 Модерен петобой, световна купа в София
12-14 Художествена гимнастика, световна купа в София
12-14 Акробатика, световна купа в Белгия
14 Формула 1, Гран при на Китай
16-21 Бадминтон, турнир „Индонезия оупън“ в Джакарта
19-21 Художествена гимнастика, световна купа в Ташкент (Узбекистан)
20-21 Батут, световна купа в Минск
20-21 Таекуондо, турнир за купа „София“ в София
23-30 Стрелба, световна купа в Китай
26-28 Художествена гимнастика, световна купа в Баку
27-28 Мотоциклетизъм, кръг от еврошампионата по мотокрос в Троян
28 Формула 1, Гран при на Азербайджан
Май
10-12 Гребане, световна купа в Пловдив
10-26 Хокей на лед, световно първенство в Словакия
11-2 юни, Колоездене, обиколка на Италия
12 Формула 1, Гран при на Испания
15 Футбол, Купа на България, финал
15-19 Таекуондо, световно първенство в Манчестър
18 Лека атлетика, турнир „Нови звезди“ в София
21-23 Волейбол, Лига на нациите, турнир за жени в Русе
23-26 Кану-каяк, световна купа в Познан (Полша)
24-31 Стрелба, световна купа в Мюнхен
26-9 юни, тенис, първенство на Франция „Ролан Гарос“ в Париж
26 Формула 1, Гран при на Монако
28-30 Волейбол, Лига на нациите, турнир за жени в Холандия
29 Футбол, Лига Европа, финал, Баку
31-2 юни Кану-каяк, световна купа в Дуисбург (Германия)
31-2 юни Гребане, европейско първенство в Люцерн
31-2 юни, Волейбол, Лига на нациите за мъже в Аржентина
Юни
1 Футбол, Шампионска лига, финал, Мадрид
1-2 Мотоциклетизъм, кръг от еврошампионата по мотокрос в Самоков
4-6 Волейбол, Лига на нациите, турнир за жени в Тайланд
7-9 Таекуондо, турнир Гран при в Рим
7-9 Волейбол, Лига на нациите, турнир за мъже в Китай
9 Формула 1, Гран при на Канада
11-13 Волейбол, Лига на нациите, турнир за жени в Италия
14-16 Волейбол, Лига на нациите, турни за мъже във Варна
15 Лека атлетика, турнир „Самарско знаме“ в Стара Загора
15-7 юли, Футбол, Купа КОНКАКАФ
15-13 юли, Футбол, Купа на Африканските нации
15-16 Мотоциклетизъм, кръг от еврошампионата на писта в Плевен
18-20 Волейбол, Лига на нациите, турнир за жени в Китай
20-23 Конен спорт, световна купа в Божурище
21-23 Волейбол, Лига на нациите, турнир за мъже в Бразилия
21-30 Европейски олимпийски игри в Минск (Беларус)
21-23 Гребане, световна купа в Познан (Полша)
23 Формула 1, Гран при на Франция
28-30 Волейбол, Лига на нациите, турнир за мъже в Пловдив
30 Формула 1, Гран при на Австрия
Юли
1-17 Тенис, турнир „Уимбълдън“ в Лондон
7 Лека атлетика, европейско по планинско бягане в Швейцария
12-28 Плуване, световно първенство в Гуанджоу (Китай)
12-14 Гребане, световна купа в Ротердам (Холандия)
14 Формула 1, Гран при на Великобритания
18-23 Модерен петобой, световно първенство за младежи в София
20-28 Eвропейски младежки олимпийски фестивал в Баку
21-28 Водна топка, европейско първенство за кадети в Бургас
28 Формула 1, Гран при на Германия
29-04 август Борба, световно първенство за кадети в София
30-4 август, Бадминтон, турнир „Тайланд оупън“ в Банкок
Август
2-11 Бадминтон, световно първенство в Катовице (Полша)
4 Формула 1, Гран при на Унгария
5-11 Скокове във вода, европейско първенство в Киев (Украйна)
6-7 Модерен петобой, европейско първенство в Англия
10-11 Лека атлетика, европейски отборен шампионат във Вараджин (Хърватия)
12-15 Бадминтон, открито първенство на България в София
14 Футбол, Суперкупа на Европа, финал, Истанбул
19-25 Конен спорт, европейско първенство в Ротердам
21-28 Кану-каяк, световно в Сегед (Унгария)
23 август – 8 септември, Волейбол, европейско първенство за жени в Унгария, Полша, Словакия и Турция
24 Лека атлетика, турнир „Пловдив“ в Пловдив
25-31 Джудо, световно първенство в Токио
25-1 септември, Гребане, световно първенство в Линц (Австрия)
26-3 септември, Стрелба, световна купа в Рио де Жанейро
26-8 септември, Тенис, открито първенство на САЩ в Ню Йорк
31-1 септември, кръг от еврошампионата на писта в Плевен
31– 15 септември, Баскетбол, световно първенство за мъже в Китай
Септември
1 Формула 1, Гран при на Белгия
2-9 Модерен петобой, световно първенство в Будапеща
2-11 Бокс, европейско първенство за младежи и девойки в София
2-3 Лека атлетика, балканиада в Правец
7-17 Бокс, световно първенство за мъже в Сочи (Русия)
8 Формула 1, Гран при на Италия
12-29 септември, Волейбол, европейско първенство за мъже в Белгия, Франция, Холандия и Словения
12-23 Стрелба, европейско първенство на 25 м в Болоня (Италия)
13-15 Акробатика, световна купа в Лисабон (Португалия)
13-15 Таекуондо, турнир Гран при в Япония
14-22 Борба, световно първенство в Астана (Казахстан)
16-22 Художествена гимнастика, световно в Баку
18-27 Вдигане на тежести, световно първенство в Патая (Тайланд)
21-22 Батут, световна купа в Хабаровск (Русия)
22 Формула 1, Гран при на Сингапур
24-29 Бадминтон, турнир „Корея оупън“ в Сеул
28-29 Мотоциклетизъм, кръг от еврошампионата по мотокрос в Троян
28-6 октомври Лека атлетика, световно първенство в Доха
29 Формула 1, Гран при на Русия
Октомври
4-6 Джудо, Голям шлем на Ташкент
4-13 Спортна гимнастика, световно в Щутгарт
5-6 октомври, Батут, световна купа във Валядолид (Испания)
13 Формула 1, Гран при на Япония
13 Лека атлетика, маратон на София
18-20 Таекуондо, турнир Гран при в София
25-27 Джудо, Голям шлем на Абу Даби
27 Формула 1, Гран при на Мексико
Ноември
3 Формула 1, Гран при на САЩ
15-16 Лека атлетика, световно по планинско бягане в Аржентина
17 Формула 1, Гран при на Бразилия
18-24 Тенис, финал на купа „Дейвис“
28-1 декември, Скокове на батут, световно в Токио
Декември
1 Формула 1, Гран при на Абу Даби
4-8 Плуване, европейско първенство в малък басейн в Глазгоу (Великобритания)
6-7 Таекуондо, турнир Гран при в Москва
8 Лека атлетика, европейско първенство по кънтри крос в Лисабон
13-15 Джудо, финален „Мастърс“ в Шанхай
Коментари
Регистрирай се, за да коментираш