Сребро за Боряна Калейн в индивидуалната надпревара на Олимпиадата в Париж

Грацията Боряна Калейн спечели сребърен медал в индивидуалната надпревара в художествената гимнастика на Олимпиадата в Париж.

По пътя към отличията в днешния ден 10-те финалистки трябваше да изиграят по четири съчетания - с обръч, топка, бухалки и лента.

Калейн започна състезанието с отлично представяне на обръч. Страхотните пируети и изчистената техника донесоха на гимнастичката ни първото място във временното класиране с оценка 35.450, която след подадена контенстация беше повишена на 35.850. Впоследствие беше изместена от първата позиция от германката Дария Верфоломеев.

Второто изпълнение на Калейн - изключително сложна композиция, също беше безпогрешно. С него българската заслужи оценка 36.450 и отново поведе, но пак беше изместена от Верфоломеев. Разликата в оценките между двете беше едва 5 десети, съобщава NOVA.

В третата ротация Калейн представи още изпълнение, което вдигна публиката на крака. Изключително въздействащото съчетание с бухалки разказва за трудните моменти в кариерата на талантливата ни гимнастичка. За него съдиите ѝ дадоха оценка 34.550, благодарение на която Боряна отново оглави временното класиране. Минути по-късно обаче беше изместена на втора позиция от основната си конкурентка в състезанието - Дария Варфоломеев.