Стойчо и Мъри: Защо се игра този мач?

Стойчо Младенов и Станимир Стоилов се обединиха, че вечното дерби е трябвало да бъде отложено за понеделник. И двамата треньори, най-успешни през новия век в българския футбол, бяха повече от критични срещу БФС.
„Игра се в първите 10-15 минути – коментира Стоилов. Започнахме агресивно и със самочувствие. Контролирахме положението. След това битка, случайности, единоборства. След 15-ата минута нямаше футбол. Аз от дълги години си казвам мнението. Отново ни взеха да направим футболен празник утре или вдругиден. Страхливи хора, на които им се плаща, за да не взимат решения. Който и да беше победил, не можем да кажем, че е заслужил.
Преди срещата теренът беше в отлично състезание. След 15-ата минута казах, че това не е терен. Искахме утре да се играе мачът. Просто някои искат да си мине денят. Затова ни е на това дередже футболът. След като има обилен снеговалеж, прекъсваш мача и на другия ден се играе.
Всичко, което готвихме през седмицата, отиде на вятъра. Не бяхме готов за такъв стил на игра. Щом на хората им харесва да играем на снежни топки, окей. Какви изводи да си направим? Ритане на топката и борба. Футболът да се носи радост. Не разбирам защо телевизията се съгласи този мач да се играе. Дори да бяхме загубили, да играем добре на хубав терен. Играем в блато и на сняг. Искахме да спечелим, да покажем, че сме напреднали.“
„Лоша организация за мача – категоричен бе Младенов. - Ние да крещим за червените топки, къде са червените линии. Затруднява съдията. Футбол през първото полувреме нямаше. Всеки се стреми с дълги пасове да изненада противника. През второто полувреме имахме пълно надмощие, голови положения. Нямахме късмет да победим. Имаме 3 стопроцентови положения. Имаше и дузпа срещу Турицов. Къде беше ВАР? Изгониха Мазику, а защо не Краев? Различен критерий. С Мъри говорихме, че този мач не трябваше да се играе. Защо не изчакахме за утре? Клубовете с най-много фенове искаха да видят добър футбол. Първото полувреме и времето ни принуди да играем по този начин. В този мач трябва да имаш една ситуация и да я вкараш. Те нека се радват на ремито, но ние не сме. Ние сме последните, които ще се откажем от титлата. Ако футболът е честен, „Лудогорец“ също ще губи точки.“