"Страхът" от Арсенал на Пеп Гуардиола даде резултат

Преди няколко дни мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола обяви в изявление, че е респектиран от Арсенал и че със сигурност двата тима ще се гонят до последно за титлата във Висшата лига. Думите му дадоха резултата да свалят напреженито от играчите му, но в турнира за Купата на футболната асоциация на Англия (ФА Къп). Манчестър Сити победи Арсенал с 1:0 като домакин в двубой от четвъртия кръг и класира си осминафиналите. Победният гол за „гражданите“ бе дело на Нейтън Аке в 64-ата минута на двубоя. Това бе първа среща между двата тима за сезона.

Мениджърът на домакините Пеп Гуардиола пусна в игра аржентинския национал Хулиан Алварес през втората част. Алварес удари греда в 64-ата минута, но не успя да отбележи гол.

Гуардиола остана доволен след снощния минимален триумф. Той смята това за голям успех, тъй като е постигнат срещу убедителния лидер във Висшата лига, а след мача имаше само хвалебствени думи за бившия си помощник, а сега треньор на "топчиите" Микел Артета.

„Бяхме по-добри през второто полувреме, в което Арсенал също се опита да отговори адекватно след допуснат гол. Беше труден и несигурен мач. Видяхме колко добър отбор са. Не очаквах такава тактика - един срещу един и беше трудно да наложим играта си. Но ние победихме лидера във Висшата лига и съм щастлив, че отиваме в следващия кръг“, каза Гуардиола.

Сити ще разбере следващия си съперник в понеделник, когато ще се проведе жребият за осминафиналите на ФА Къп, след последния мач между Дарби Каунти и Уест Хям.