Съдийски грешки и 1:1 между ЦСКА и "Арда"

Съдийски грешки маркираха един от най-хубавите мачове в Първа лига през сезона. ЦСКА и "Арда" завършиха 1:1 на стадион "Българска армия" в истинска драма.

В 68-ата минута "червените" откриха резултата с гол на Джорди Кайседо. При атаката телевизионните повторения показаха, че може би има засада на Георги Йомов. Последва центриране на Федерико Варела, за първи път започнал като титуляр и гол с глава на еквадорския нападател.

Във втората минута на продължението Александър Георгиев от "Арда" се свлече в наказателното поле на ЦСКА. Реферът Васимир Ел-Хитиб даде дузпа. И тук телевизионните повторения показаха, че нарушение на нидерландския защитник Мено Кох няма как да има. Най-хубава новина е, че съвсем скоро ВАР влиза в България и подобни грешки не могат да се случват.

Двамата треньори - Любо Пенев и Николай Киров, излязоха с мисъл за полуфиналните реванши в турнира за Купата на България. И двамата пуснаха доста резерви, а най-несправедливото нещо бе мачът да завърши 0:0. През първото полувреме "Арда" имаше повече ситуации, удари и греда. Вратарят Густаво Бусато спаси два пъти чисти ситуации, а от "червената" страна не успя да се разпише Кайседо.

Николай Киров се превръща в кошмар за Любо Пенев. При предишния престой на Ел Голеадор на "Армията" треньор №1 на 2020 година отстрани ЦСКА в полуфинал за купата. После го победи и за първенство, с което предизвика оставката му.

Във вторник "Арда" ще гостува на "Славия" за купата, а ЦСКА ще играе срещу "Лудогорец" в Разград. Първите двубои завършиха съответно 0:0 и 1:1.

По-рано "Лудогорец" неочаквано трудно спечели със само 1:0 срещу гостуващия "Монтана". Чак в 73-ата минута Клаудио Кешеру вкара от дузпа. И тази ситуация за наказателен удар беше повече от спорна. Но благодарение на нея "Лудогорец" увеличи преднината си пред "Локомотив" (Пд) и ЦСКА.