Тотален крах за Ливърпул, последният измъчи Юнайтед

Евертън победи Ливърпул с 2:0 в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига. На стадион "Гудисън Парк" в Ливърпул. Доминик Калвърт-Люин падна на терена, съборен от Алисон, а "карамелите" получиха дузпа, която обаче бе отменена след консултация с ВАР заради засада. В 27-ата минута Джарад Брантуейт откри резултата. Дарвин Нунес можеше да изравни, но стреля в тялото на стража на Евертън Джордан Пикфорд. През второто полувреме Калвърт-Люин с глава вкара втория си гол в двубоя, а удар на Луис Диаш срещна гредата.

Ливърпул остава на второто място в класирането с актив от 74 точки, с 3 по-малко от лидера Арсенал. Евертън е на 16-о място с 33 точки.

Манчестър Юнайтед победи Шефилд Юнайтед с 4:2 в друг отложен мач от 29-ия кръг. В 35-ата минута на стадион "Олд Трафорд" Джейдън Богъл откри резултата в полза на гостите. Хари Магуайър засече с глава центриране във вратарското поле на Алехандро Грначо за 1:1. Бен Диас обаче засече подаване на Бен Осбърн и отново поведе гостите напред в резултата. Възпитаниците на Ерик тен Хааг изравниха след точно изпълнение на дузпа от страна на Бруно Фернандеш за нарушение на Остин Тръсти. Той вкара и за 3:2 за победата на 20-кратните шампиони. Расмус Хойлунд оформи крайния резултат след асистенция на Фернандеш.

Манчестър Юнайтед вече е 6-и в класирането с актив от 53 точки. Шефилд Юнайтед е на последното 20-о място с 16 пункта.