Традицията е спазена – ЦСКА изхвърли „Лудогорец“

В може би най-добрия си мач за сезона по родните терени през сезона ЦСКА спази стара традиция – да изхвърля „Лудогорец“ за купата на България. Със смазващо превъзходство почти през цялото време „червените“ спечелиха с 2:1 в Разград след 1:1 на „Българска армия“ преди седмица. За четвърти път в историята ЦСКА отстранява „Лудогорец“ в турнира.
Още във втората минута Рафаел Енрике откри резултата след атака на Джорди Кайседо. Последваха две принудителни смени и в двата тима. Напусна „червеният“ капитан Тиаго Родригес, а веднага след него Абел Анисе, който преди много години беше част от ЦСКА.
„Лудогорец“ въобще не можеше да намери път към вратата на Густаво Бусато. А ЦСКА не спираше да пресира дълбоко и да контрааакува. Малко преди почивката тактиката даде резултат. Влезлият като резерва Федерико Варела даде перфектна асистенция към Рафаел Енрике, който намери сам Георги Йомов и резултатът стана отчайващ за домакините – 2:0.
През второто полувреме картината много не се промени. „Лудогорец“ почти не стигаше до голови положения. А ЦСКА можеше да направи 3:0. В 73-ата минута Елвис Ману върна гол за „зелените“, но с това всичко приключи.
Но не съвсем! Пет минути преди края безобразно нарушение на Алекс Сантана срещу Митко Митков предизвика три червени картона. Изгонен бе извършителят и Любо Пенев, треньорът на ЦСКА. А за втори жълт картон излезе Иван Турицов от „червените“. Стигна се почти до бой, а Пенев напусна стадиона.
В крайна сметка ЦСКА за втора поредна година ще играе на финал за купата и този път съперник ще е „Арда“. Миналия сезон „червените“ загубиха от „Локомотив“ (Пд) след изпълнение на дузпи.