Треньорът на "Рилецо": Първи сме, но и най-добри в защита

Снимка: НБЛ

„В нападение сме много силен отбор - имаме 31 асистенции, но това, което ме радва e друго – заяви Людмил Хаджисотиров, треньор на „Рилски спортист“. - Освен че сме първи по реализирани точки, сме и с най-добрата защита. Ние наблягаме много върху тази част от играта и особено в плейофите се печели със защита и борба. Нападението може да ти спечели един мач, но сериите се печелят основно със защита и борба.

В последния двубой от редовния сезон „Рилецо“ победи на свой терен „Берое“ с разгромното 109:67. Тимът от Самоков е лидер в класирането с 22 победи от 24 срещи. Втори е „Лукойл“ с 20-4, трети „Балкан“ със 17-7.

Старозагорци отново изпитваха кадрови проблеми, заради травми на водещи играчи. „Отдавна липсва отборен дух при нас, но надеждата умира последна - заяви селекционерът на „Берое“ Любомир Минчев. - Имах разговори с тях, но не мога да щракна с пръсти и да ги накарам да изглеждат по друг начин. Най-лесно е да си тръгна...“

След този двубой бяха оформени четвъртфиналните плейофи в НБЛ. Така „Рилецо“  приема „Спартак“ (Плевен), а „Берое“ гостува на „Балкан“. В останалите двубои „Левски Лукой“ ще играе с „Ямбол“, а „Черноморец“ с „Академик“ (Пд). Играе се до 2 победи от 3 срещи.