Треньорът: Нямаме майсторството на противника

Ние сме млад отбор, нямаме майсторството на противника – заяви Стефан Михайлов, селекционер на женския национален отбор по баскетбол. - Преди мача казах на момичетата, че Сърбия е по-добра от нас, но на желание и старание трябва да бъдем два пъти по-добри от тях. Този отбор е постигнал много, ние също.

„Лъвиците“ загубиха от настоящия шампион с 51:79 в мач от квалификациите за Евро 2023, игран в Белград. Поражението е второ за националките, които остават последни в групата с 0-2. „Плавите“ са начело с пълен актив от 2-0.

„Първото полувреме излязохме леко разпуснато, допуснахме много елементарни грешки, а такъв отбор като домакините се възползва, за да отбележи точки – коментира топреализаторката Борислава Христова. - Не успяхме да блокираме, както трябва, което позволи на сръбкините да вземат лесни борби в нападение. Изпуснахме доста лесни кошове.“

Христова отбеляза 14 точки и 3 асистенции за 30 минути на терена.

В неделя „лъвиците“ играят срещу Хърватия във Вуковар.

България не е била на европейско първенство от 1993 г.

Същевременно Александър Везенков отново бе най-добър за „Олимпиакос“, който победи „Алба“ (Берлин) с 86:76 в мач от Евролигата, игран в Пирея. Българинът игра 32 минути, като записа 24 точки, 6 борби и 2 асистенции. И за седми път този сезон прехвърли границата от 20 точки. „Олимпиакос“ остава втори в класирането със 7 победи и 3 загуби.