Три медала завоюва старозагорската шахматистка Фабиана Костадинова

Възпитаничката на старозагорския шахматен клуб „Траяна 2011“ Фабиана Костадинова спечели пълен комплект медали на завършилото този уикенд държавно индивидуално първенство при децата между 8 и 10 години. Надпреварата се проведе в град Априлци. Фабиана Костадинова спечели златен медал на блиц, сребърен на ускорен шах и бронзов медал на класически шах.

Пред талантливата шахматистка предстои ново изпитание. На 23 август в Тетевен ще започне открит турнир по шахмат.

С отличия се върна и още един представител на шахматен клуб „Траяна“ – Гинчо Гочев, който спечели бронзови медали на класически шахмат и блиц при младежите до 20 г. Никола Нешев се състезава в най-силната група до 16 г. и завърши на четвърто място, съобщиха от пресцентъра на Община Стара Загора.