Тухел срещу Пеп, част 2: Пак германски триумф

Томас Тухел срещу Пеп Гуардиола, част 2! Отново германска победа! На 29 май трилогията ще завърши в Истанбул с финала на Шампионската лига между „Челси“ и „Манчестър Сити“. Неочаквано да мнозина „сините“ от Лондон взеха огромно психологическо предимство. Тухел първо би „Сити“ в полуфинал за Купата на Англия, а сега ги срази и в първенството с 2:1 като гост, правейки мощна стъпка в посока Топ 4.
Отборът на Гуардиола отново не успя да стане шампион, въпреки че поведе в резултата. Получи и дузпа за 2:0, която напускащия Серхио Агуеро би в стил „Паненка“ и изпусна. „Извинявам се, грешно решение“, призна аржентинецът. Агуеро игра за последно за „Сити“ срещу „Челси“ и е рекордьор по голове в дербито. Нападателят има 10 попадение, два пъти прави хеттрик.
Във втората минута на продължението Марко Алонсо заби пирона в полза на „Челси“, след като Хаким Зиеш изравни. За първи път от 1978 година „Сити“ получава поне два домакински гола в първенството в четвърти пореден двубой на свой терен.
„Второто полувреме беше отличният отговор на слабите последни пет минути на първата част, когато Стърлинг ни вкара гол – каза Тухел. – Не спирахме да атакуваме и победата е заслужената награда.“
„Ливърпул“ замечта за място в Шампионската лига след победата с 2:0 над „Саутхемптън“. „Червените“ са на шест точки зад четвъртия „Лестър“. „Четири победи до края мисля, че ще стигнат“, пресметна Юрген Клоп  предвид по-трудната програма на „лисиците“. „Манчестър Юнайтед“ се явява като барометър – във вторник играе с „Лестър“, а в четвъртък с „Ливърпул“.
Испанецът Тиаго стана 140-ият футболист за гранда от „Анфийлд“, който вкарва гол във Висшата лига.