Тухел стартира с 0:0 и рекорд

Ерата на Томас Тухел в „Челси“, която по договор засега е само 18 месеца, стартира с разочароващо 0:0 у дома срещу „Уулвърхемптън“. Но и с рекорд! През първото полувреме футболистите на „Челси“ направиха 433 точни паса, което е най-добро постижение във Висшата лига от сезон 2003/04 г. Рекордът за отбор на Тухел по този показател е „Борусия“ (Дотмунд) – 503 паса за едно полувреме срещу „Кьолн“ през 2016-а.
Когато мачът на „Челси“ завърши, показателят сочеше 820 точни подавания и 78,9 процента владеене на топката. И двете коти са рекордни за дебюта на треньор във Висшата лига. Доминацията обаче не помага много на „сините“, които са осми в класирането и на пет точки от четвъртия „Уест Хем“.
„Много се наслаждавах – каза Тухел. – Щастлив съм от интензитета, енергията и качеството на моя отбор. Играхме организирано, не дадохме да ни притискат. Борихме се за гола до последната минута. Резултатите ще дойдат.“
Доста по-добре се представя дамският отбор на „Челси“. В същата вечер тимът разгроми „Астън Вила“ с 4:0 и направи рекорд от 32 двубоя без поражение, който досега се държеше от жените на „Манчестър Сити“.