Уест Хем стана шампион на Лигата на конференциите с гол в последната минута

Уест Хем е новият шампион в турнира за Лигата на конференциите. Тимът победи Фиорентина с 2:1 на финала и спечели трофея.

В 9-ата минута Мандрагора отправи удар, но той мина извън рамките на вратата на Ареола. В 13-ата Боуен от Уест Хем опита да центрира, но Миленкович реагира, след което топката излезе в аут. В следващата ситуация играч на Фиорентина я изчисти, но тя стигна до Деклан Райс, който стреля много близо до гредата.  В 35-ата минута мачът беше прекъснат, за да се окаже медицинска помощ на капитана на виолетовите Кристиано Бираги, който бе ударен с чаша в главата. Рукна кръв и се наложи медиците да влизат на терена. В продълженията на първата част при центриране вратарят на Уест Хем изби топката, която попадна в дебнещия Лука Йович, който с глава вкара, но ВАР провери положението и голът бе отменен заради засада.

Двата тима показаха по-агресивно лице през втората част на стадион „Фортуна Арена“ в Прага и логично се стигна до головете. "Чуковете" поведоха с попадение на Саид Бенрама от дузпа в 62-ата минута, след като Бираги докосна топката с ръка пред погледа на Джаръд Боуен, но "виолетовите" изравниха в 67-ата с гола на Джакомо Бонавентура за 1:1.

В 72-ата минута Фиорентина можеше да убие интригата с втори гол, след като Гонсалес проби и подаде на Кабрал, той намери Мандрагора, но последният стреля неуспешно към вратата на англичаните. В 82-ата минута Уест Хам можеше да стигне до втори гол, но Терачано отрази изстрела с глава на Соучек.

В последната минута на редовното време безценен гол вкара Джаред Боуен и направи Уест Хем шампион. Победителят ще играе в Лига Европа през следващия сезон, а загубилият въобще няма да участва в евротурнирите наесен. Уест Хем ще получи 5 милиона евро, а финалистът - 3 милиона.

„Виолетовите“ не са печелили евротурнир от 1961 г., когато триумфират в КНК. Тимът вкара 36 гола за 14 мача по пътя до финала, но ще трябва да почака за нов триумф.

Уест Хям игра полуфинал на Лига Европа през миналия сезон. Сега тимът на Дейвис Мойс стигна до финала на Лигата на конференциите, като спечели първия си важен евротрофей от 1965 г. насам (тогава „чуковете“ триумфират с КНК), ако не броим спечелването на турнира Интертото през 1999 г.