УЕФА коленичи пред КАС за „Сити“

Финансовият феърплей не важи за богатите! УЕФА изхвърли „Манчестър Сити“ за две години от Шампионската лига за нарушаване на правила. Треньоръг Пеп Гуардиола повтаряше месеци наред, че проблеми няма и това е факт. Спортният арбитражен съд в Лозана нареди наказанието да падне и да остане само скромна глоба от 10 милиона евро, първоначално бяха 30. УЕФА коленичи пред могъществото на арабските шейхове. „Сити“ спечели най-важната си битка не на терена, а в швейцарски офис. Ако клубът не бе два сезона в Шампионската лига, прогнозно щеше да загуби над 200 милиона евро. А голямата цел на шейх Мансур е именно титла в този турнир. Голяма бе вероятността при друго решение Гуардиола да напусне Манчесър. Сега петият във Висшата лига не може да мечтае за класиране в Шампионската лига, където „гражданите“ ще свършат втори.
„Това е удар по честния футбол“, написа германският вестник „Билд“, коментирайки случилото се.
Жозе Моуриньо отново показа своя безкраен ексцентризъм след победата на „Тотнъм“ с 2:1 срещу „Арсенал“. Вече е на практика сигурно, че нито един от двата лондонски гранда няма да участва в Шампионската лига.
„Лига Европа не е най-силният турнир – рече Моуриньо. – Но ако го спечелиш, има удоволствие. Ако попитате Люис Хамилтън дали иска да спечели Формула 2, едва ли ще е най-добрата оферта за него. Но все пак е турнир и предпочитам да съм в него, отколкото никъде. Мисля, че феновете на „Тотнъм“ с удоволствие биха прегърнали тази купа. С „Манчестър Юнайтед“ успях, макар че за техните стандарти се брои само Шампионската лига. Все още не сме се класирали за Лига Европа и трябва да се борим за мястото.“