Финландците са миролюбиви: Чудесният удар на Хетемай донесе първа точка на ХИК в Лига Европа

Един от водещите вестници във Финландия "Helsingin Sanomat" коментира двубоя между българския Лудогорец и местния шампион ХИК от Група С на Лига Европа (1:1). "Чудесният удар с глава на Перпарим Хетемай донесе на ХИК първа точка, с което тимът откри точковата си сметка в груповата фаза. Голът, с който резултатът бе открит, бе видян още в 10-ата минута, когато Матиас Тисера проби и вкара топката в мрежата между краката на вратаря Конор Азар.

ХИК постоянно създаваше добри положения за гол, а през първото полувреме най-близо беше Перпарим Хетемай, чийто удар спря в съотборника му Малик Абубакар точно пред вратата на българите.

Силно играещият Перпарим най-накрая успя да отбележи. Първо той изпълни пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле, а след това умело прати топката във вратата в 55-ата минута на мача. Голът беше първи за ХИК в груповата фаза този сезон.
След изравнителния гол Лудогорец овладя играта и създаде опасен натиск. Последната четвърт обаче беше силна за ХИК и Боян Радулович стреля слабо, но ударът му спря във вратаря.

И двата отбора имаха своите шансове в последните минути, но в крайна сметка резултатът беше равен, което едва ли задоволи двата отбора.
Беше страхотна футболна вечер. Играта вървеше от край до край, имаше достатъчно събития. ХИК показа, че може да играе напълно равностойно срещу топ клуб, който играе всяка година в груповата фаза. Лудогорец победи Рома по-рано през есента.

Публиката остана със смесени чувства, когато мачът приключи. Разочарованието избухна. Публиката искаше победа, усещаше, че е възможно. И беше близо.
Беше прекрасен и бърз мач. Равенството би било справедлив резултат. Отборите се срещат отново след седмица в България", написа в коментара си за срещата вестникът.