Фиорентина и Дженоа с равенство, запазват си местата в класирането

Фиорентина и Дженоа завършиха 1:1 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия "А". Алберт Гудмундсон даде преднина на гостите в края на първото полувреме от дузпа, а Джонатан Иконе изравни в 54-ата минута за Фиорентина. Андреа Белоти също отбеляза попадение във вратата на Дженоа в 25-ата минута, но ВАР го отмени заради засада. В 42-ата минута исландецът Гудмундсон отбеляза отсъдената за нарушение на Фабиано Паризи дузпа. Изравнителното попадениебе дело на Джонатан Иконе в 54-ата минута. В 70-ата минута реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Майкъл Кайоде, но отново след намесата на системата ВАР решението му бе отменено.

Фиорентина все още е на десетото си място във временното класиране с 44 точки и мач по-малко. Дженоа остава 12-и с 39 точки.