Франция и Швейцария решават дуела с дузпи

Франция и Швейцария завършиха 3:3 в редовното време и в продълженията на 1/8-финалите на ЕВРО 2020. На стадион "Арена Национал" в румънската столица Букурещ в 15-ата минута на двубоя "кръстоносците" поведоха в резултата. Харис Сеферович надскочи всички след центриране в наказателното поле на Франция и с глава прати топката във вратата на Юго Лорис за 1:0. Фен нахлу на терена в 37-ата минута. В 53-ата минута след намеса на ВАР съдията отсъди дузпа за възпитаниците на Владимир Петкович, а зад топката застана Рикардо Родригес. Вратарят Лорис обаче спаси удара му.

В 57-ата минута Килиан Мбапе пусна пас към Карим Бензема, който изравни за 1:1, а минути по-късно Мбапе повтори паса си, но към Гризман с пета, вратарят на Швейцария Зомер изби топката след шута на нападателя на Барселона, но при добавката Бензема с глава вкара за 2:1. В 75-ата минута Пол Погба сам реализира попадение от далечна дистанция за 3:1. 9 минути преди края на мача Харис Сеферович намали на 2:3. В последните секунди Марио Гавранович разстреля с глава вратата на Лорис и феновете станаха свидетели на драма.

В 3-ата минута на продълженията Карим Бензема получи контузия и бе заменен. Малко по-рано Дидиде Дешан бе сменил и нападателя на Барселона Антоан Гризман. В 118-ата минута Ян Зомер спаси швейцарската врата след удар с глава на Оливие Жиру.

Следват дузпи, които са първите от началото на ЕВРО 2020 в елиминационната фаза.