Франция на Тиери Анри тръгна с класика срещу САЩ на Олимпиадата

Франция победи САЩ с 3:0 в мач от първия кръг от Група „А“ на олимпийския турнир по футбол. "Петлите“, водени от легендата Тиери Анри можеха да допуднат гол в 59-ата минута, когато Джордже Михайлович стреля с глава, но уцели напречната греда. Две минути след това Майкъл Олисе пусна към Александър Лаказет, който вкара за 1:0. В 64-ата минута Пакстън Аарънсън стреля мощно с глава, но стражът Гийом Рест спаси, след което Джон Толкън направи добавка, но нацели десния страничен стълб. Олисе обаче се разписа за 2:0, а в 85-ата минута Жорис Шотар центрира от корнер към Люик Баде, който, непокрит, с глава оформи крайното 3:0. В добавеното време на срещата гол за САЩ, дело на появилия се от резервната скамейка Грифин Йоу, беше отменен заради засада.