Франция спря успешна серия на Маншафта, парашутист и Мбапе впечатлиха

Франция прекъсна трайната серия от 12 мача без загуба на Германия на европейско първенство. В двубой от група F на ЕВРО 2020 възпитаниците на Дидие Дешан надиграха само с 1:0 съперника си, въпреки че имаха многобройни възможности за повече попадения. В 14-ата минута разиграване между Канте и Павар доведе до първата реална голова възможност за французите, но топката излезе в корнер. След изпълнението Пол Погба стреля силно с глава фронтално над вратата на Германия. Секунди по-късно Мбапе изстреля топката при нова голова възможност след пас на Гризман, но вратарят Мануел Нойер спаси. В 19-ата минута след комбинация между Лука Ернандес и Погба защитникът на Маншафта Матс Хумелс засече топката пред собственото си наказателно поле и си отбеляза автогол. В 66-ата минута попадение на Мбапе бе отменено след сигнал за засада. В 84-ата минута след негова асистенция завърналият се след 6 години в националния отбор Карим Бензема разстреля Нойер за 2:0. След намесата на VAR обаче голът бе отменен. Любопитното преди мача бе, че парашутист внезапно кацна в центъра на терена на "Алианц Арена" в знак на протест срещу замърсяването на планетата. След победата Франция е на второ място в класирането в групата с 3 точки и по-лоша голова разлика от лидера Португалия. Трети е Унгария, а четвърти – Германия.

Следващите мачове от група F са на 19 юни – Унгария – Франция и Португалия – Германия.