Футболистките на Канада спечелиха титлата в Токио

Първо злато за Канада от олимпийския футболен турнир при жените. Канадките се наложиха над Швеция с 3-2 след изпълнение на дузпи. Драмата за скандинавките е пълна, тъй като на няколко пъти те имаха възможност да грабнат титлата, след  като канадките пропуснаха три поредни дузпи. Тимът на Швеция се окичи със сребърните медали в Токио, така, както се случи и в Рио през 2016 година.
Блакстениус даде аванс на Швеция през първото полувреме. През втората част, в  67-ата минута Джеси Флеминг изравни от дузпа. Двата тима не си отбелязаха повече попадения и пратиха мача в продължения.  При  1:1 приключиха двете продължения по 15 минути. При дузпите решаващ се оказа пропускът  на Йона Андерсон от бялата точка. Джулио Гросо реализира за Канада и подари златните медали на своите съотборнички.