Хандбалният шампион на България стартира сезона с победа

Хандбалният шампион на България при мъжете ХК „Шумен 61“ стартира с победа в първия си мач зановия сезон. В домакински двубой, за жалост без публика заради ограниченията, свързани с пандемията, „сините“ надиграха леко „Добруджа“ с 33:17 (16:8) и загатнаха, че и в новото първенство ще са определящ фактор.

Срещата тръгна трудно и за двата тима, в първите 6-7 минути игра съперниците си размениха по няколко безплодни атаки, а на гостите на два пъти помогна и гредата, за да се задържи нулевото равенство. Домакините откриха след хубава разширена контра и завършващ голов удар на Александър Димитров. След 2:2 възпитаниците на варненския треньор Чавдар Чернев показаха, че са по-класният тим. С добре организирана  защита и резултатно нападение те постепенно се откъснаха в резултата – поведоха с 10:2 и тотално "убиха" интригата в двубоя. В тези минути вратарят Костов направи 9 спасявания, а шуменци реализираха няколко показни бързи контри по учебник. От 9-метровата линия за наказателен удар пък Миро Симеонов бе безпогрешен.

След почивката игровата картина не се промени. Домакините дръпнаха сериозно в резултата, след като реализираха 8 безответни гола – от 22:13 до 30:13, което вкара мача в минути на доиграване. Добре се включи на вратата и Ангел Ангелов. Топреализатор на двубоя стана Димитър Грозев, който наниза 5 гола, а по 4 добавиха Бранимир Балчев, Димитров Петков и Стефан Ефтимов.

За „Шумен 61“ играха: Ивайло Костов (вратар), Димитров Петков – 4 гола, Андрей Жечев - 1,Мирослав Симеонов - 3, Йордан Михайлов - 3, Теодор Димитров - 3, АлександърДимитров - 2, Ангел Ангелов (вратар), Стефан Ефтимов - 4, Кирил Савов - 2,  Вилиян Негованов- 1, Димитър Грозев - 5, Димитър Пламенов - 1, Мартин Йорданов, Бранимир Балчев- 4.

„Поздравявам момчетата за победата на старта на шампионата! Предвид факта, че не успяхме да направим контроли, срещата с „Добруджа“ на практика се оказа проверка за нас в навечерието на серията тежки мачове, които ни предстоят - срещу „Осъм“ (Ловеч), „Локомотив (Горна Оряховица) и „Пирин“ (Гоце Делчев)“, коментира след мача наставникът на шуменци Чавдар Чернев. Той добави, че в началото на мача с „Добруджа“ домакините са имали брак в действията си. И изрази задоволство от играта в защита. „Относно нападението – по време на тренировки ще продължаваме да трупаме игрови ритъм“, каза още Чернев.

„За съжаление „Добруджа“ не е отборът, който познаваме отпреди няколко години. Надявам се скоро да съумее да си върне силната визия. Много съм доволен от новите попълнения в нашия отбор – Димитър Петков и Теодор Димитров. И дваматавлязоха с много агресия и желание“, сподели Чернев. И анонсира, че в следващия кръг от хандбалния ни елит на „Шумен 61“ предстои труден мач срещу „Осъм“ в Ловеч: „Излизаме срещу много сериозен и тежък съперник, в чиито редици премина Веселин Чакмаков! Ако успеем да контролираме мача, вярвам, че ще се поздравим с успех“, заключи Чернев.