Хебър загуби първи точки в EfBet лига след слаба игра

Пред погледа на най-голямата си клубна легенда Кирил Василев и в ролята си на символичен домакин Хебър (Пазарджик) загуби с 1:3 от Септември (София) в дербито на новаците във 2-ия кръг на  Efbet лига. "Зелените" ядосаха над 150 души публика, дошли от Пазарджик, за да видят първото елитно домакинство на тима от 22 години насам. Мачът се игра на Националния стадион "Васил Левски" заради липсата на осветление на стадиона в Пазарджик.
Възпитаниците на италианеца Фулвио Пеа успяха да играят мудно и страхливо и да организират едва две 100%-тови атаки с човек повече. В 17-ата минута Септември поведе с гол на Симеон Александров след комбинация с Димитър Костадинов. Две минути след това Асен Георгиев засече с глава, но вратарят на Хебър Дебърлиев  спаси. Мирза Делимеджац също опита да се разпише до края на полувремето, но не успя.
В 63-ата минута Септември остана с 10 човека. Защитникът Иван Арсов бе изгонен заради фаул срещу откъсващия се по дясното крило Октай Хамдиев. 5 минути по-късно Хамдиев се озова на отлична позиция сам срещу стража на софиянци Шейтанов, но стреля встрани от вратата в аут. Това бе най-чистото положение до момента за домакините. Септември оформи класическата преднина с головете на Александров и Атанас Кабов в рамките на 5 минути между 80-ата и 85-ата. Точен за Хебър бе единственият, заслужаващ положителна оценка за старанието си, Октай Хамдиев в 88-ата минута.