„Хебър“ с първа титла във волейбола

Хебър“ спечели първа титла в историята си в родния волейбол, след като затвори с 3-0 победи финалната серия от плейофите в Суперлигата. „Тигрите“ надделяха с 3:1 (-21, 18, 20, 14) при гостуването в Бургас и увенчаха отличното си представяне в кампанията, в който завършиха на първо място в редовния сезон. Така тимът от Пазарджик взе реванш от досегашния първенец за загубата на полуфиналите за Купата на България в домашната зала „Васил Левски“, където впоследствие „Нефтохимик“ спечели трофея.

И в третия мач главният коз на „Хебър“ бе канадската звезда Брадли Гънтър, който заби 22 точки, а с по 14 г. му помогнаха Александър Ляфтов и Тодор Алексиев. От другата страна на мрежата Жани Желязков бе най-резултатен с 15 т., а асът Денис Карягин се отчете с 14 т., което бе доста под средното му ниво за сезона. А след първия гейм на сметката на домакините, „тигрите“ под ръководстово на доскорошния треньор на ЦСКА Александър Попов поеха контрол над събитията на игрището и в четвъртия гейм буквално отказаха „Нефтохимик“ от опитите за съпротива.

Триумфът на „Хебър“ е още по-сладък, тъй като бе извоюван срещу досегашния шампион, който получи титлата след изиграване само на редовния сезон миналата година, тъй като плейофите бяха отменени заради пандемията.