Херо мълчи за бъдещето си

Бъдещето на Димитър Димитров в „Берое“ остава забулено в мъгла. След загубата с 0:1 от „Арда“ в Кърджали треньорът отказа да отговори дали преговаря за нов договор. Контрактът му изтича в края на сезона, а влизане в Купата на конфедерациите вече изглежда илюзорно за „Берое“. Отборът има само една победа от осем мача – 1:0 срещу ЦСКА.
„Не искам да коментирам темата с моя договор – каза Херо. – Хората се интересуват от резултатите, а когато ги няма, сме виновни ние – треньорите. Не заслужавахме да загубим, но е част от футбола.“
През уикенда в Стара Загора се заговори, че клубът ще опита да направи сериозен удар с оферта към Стойчо Младенов. Никой от ръководството не е потвърдил официално за намерението.
Две минути преди края Иван Караджов, вратарят на „Арда“, хвана дузпа на голмайстора Фал от „Берое“ и спаси две точки за отбора. Стражът спаси и срещу Димитър Рангелов във втория полуфинал за Купата на България. „Специално ще е за мен да играя във финал срещу ЦСКА, там съм израснал“, призна Караджов.
Николай Киров, наставникът на „Арда“, отказа да говори за големия мач на 19 май. Футболен треньор №1 за 2020 година призова отборът му да не губи концентрация. В едва втория си сезон в елита „Арда“ е на четвърто място в класирането на 2 точки от ЦСКА, който довечера среща „Царско село“.