Холандия игра тайна контрола преди осминафиналите

Съперникът на Румъния в осминафиналите на ЕВРО 2024 на 2 юли в Мюнхен Холандия победи Хавелзе с 6:1 в тайна контрола. Това е тим от Четвърта лига на Германия.

Холандският национален отбор се представя по низходяща крива до момента във финалния турнир в Германия. От победата срещу Полша (2:1), равенството с Франция (0:0) до претърпяния провал във вторник срещу Австрия (2:3).
Роналд Куман е отчаян и преценява всичките си възможности преди осминафинала на 2 юли в Мюнхен.

Веднага след поражението от австрийците, Куман поиска от Федерацията бързо да организира "тайна приятелска среща" за него, далеч от очите на медиите и любопитните, и по-малко от 24 часа по-късно го получи. Роналд Куман изпрати Б отбора на терена в проверка от две полувремена по 35 минути.

В сряда следобед холандският треньор е изпратил Б отбор на терена, за да прецени в каква форма са тези, които са играли малко на ЕВРО 2024 досега.

Така Матийс де Лихт, Дейли Блинд и Райън Гравенберх можеха да бъдат видени на терена. Мачът завърши 6:1, а головете бяха отбелязани от Воут Вегхорст и Мики ван де Вен по два, както и от Брайън Броби и Джереми Фримпонг.