Христо Стоичков към „Барселона“: Без удари не става! Плейстейшънът е за вкъши

Христо Стоичков остана много разочарован от загубата на „Барселона“ с 1:2 от „Реал“ в Ел Класико. Часове след дербито Кавалерът на „Златната топка“ написа в официалната страница на своя бранд H8S във фейсбук: „Футболът е игра на голове! Не може само да разиграваш, без да биеш във вратата! Плейстейшънът е за вкъщи! Още има много мачове и нищо не е решено!“
Битката за титлата в Примера дивисион вече като по роман на Агата Кристи. Поне за денонощие „Реал“ оглави класирането пред „Атлетико“, който късно вечерта гостува на „Бетис“. Каталунците са само точка отзад, а за разлика от големия си враг нямат повече мачове в Европа.
Вихреното начало на „белите“ под дъжда на стадион „Алфредо ди Стефано“ доведе до фамозен гол на Карим Бензема с пета и късметлийско 2:0 след фаул на Тони Кроос и два рикошета. Преди почивката „Барса“ удари три греди, но дотук. След час игра Оскар Мингуеса намали за каталунците, а в добавеното време се стигна и до четвърти удар в греда без гол.
Лионел Меси влезе в черна серия от 7 поредни Ел Класико без гол. Капитанът на „Барса“ изстреля седем удара към вратата на „Реал“ – рекорд в дербито без попадение. Дали мина последното Ел Класико за Меси? „Всички вярваме, че Лео ще остане в „Барса“ – каза Гилермо Амор, директор на клуба и бивш съотборник на Стоичков от звездната ера на Йохан Кройф. – Сигурен съм, че ще има още много дербита на Меси срещу „Реал“.“
Роналд Кума, треньорът на „Барса“, този път не говори за звездата си, а срещу съдиите. Накрая те не отсъдиха дузпа за отбора. „Има главен съдия, има страничен, има ВАР, а накрая – няма фаул – изригна Куман. – Искам обяснение за ситуацията с Мартин Брайтуайт. За пореден път ни ощетяват, а ние да си държим устата затворена. Накрая реферът даде четири минути продължение, след като спря мача за три, за да го лекуват.“
За втори път през сезона Куман загуби дербито срещу Зинедин Зидан. И двете легенди обаче мечтаят за дубъл. На „Барса“ предстои финал за Кралската купа срещу Испания. А Зизу ще извезе „Реал“ във втори четвъртфинал на Шампионската лига срещу „Ливърпул“ след 3:1 у дома миналата седмица.