„Царско село“ пак шокира ЦСКА

Снимка БУЛФОТО

За втора поредна година Царско село нанесе убийствен удар по шампионските амбиции на ЦСКА. След 2:1 миналата пролет сега последва повторение – отново 2:1. Реално за „червените“ остават само теоритични шансове да гонят „Лудогорец“ и целта остава спечелване на купата на България във финала срещу „Арда“. От началото на 2021-а ЦСКА има само три победи в Първа лига, като последната е от 14 март – 1:0 над „Етър“ на „Българска армия“.
След прекрасния мач в Разград за купата тимът на Любо Пенев въобще не изглеждаше така свеж и агресивен. Явно силите бяха изчерпани почти докрай в мача за купата.
От другата страна Царско село направи всичко възможно да се докаже пред гранда и успя. Още в 8-ата минута „червеният“ капитан Петър Занев направи дузпа срещу откъсващия се Стефан Христов и от бялата точка Димитър Костадинов вкара за 1:0. Защитникът на ЦСКА получи и жълт картон. 25 минути по-късно Занев направи ново грубо нарушение – този път срещу Ален Стеванович. Съдията Радослав Гидженов изгони Занев, а сръбският футболист на Царско село се контузи и не успя да продължи.
Цял час играта на ЦСКА куцаше сериозно. С влизането на Бисмарк Чарлс обаче атаката се раздвижи. Домакините започнаха да пазят резултата и сами вкараха „вълка в кошарата“. Така се стигна до 75-ата минута, когато Чарлс с глава изравни резултата след центриране на Греъм Кери. До края само ЦСКА натискаше, но до победа не стигна. Факт е, че чисти голови положения в „червено“ почти липсваха.
Две минути преди края на мача Царско село пак нанесе своя удар. И то по изключително красив начин. Реян Даскалов стреля от волле извън наказателното поле и 2:1.
Любо Пенев въобще не беше на трибуните – изтърпява наказание за червения картон от Разград. Откакто за четвърти път пое ЦСКА, треньорът има 2 равенства по 1:1, загубата от "Царско село" и победата над „Лудогорец“, която е и най-важният двубой на този етап от сезона.