ЦСКА без Юга и Варела до края на годината

ЦСКА не може да разчита на Амос Юга и Федерико Варела до края на 2021 година. Двамата се контузиха при победата с 2:0 над „Локомотив“ (Сф). Въпреки опитите на медицинския екип да ги вдигне за някой от следващите двубои, нито един от халфовете не може да се оправи. Юга и Варела ще се възстановяват в България до 20 декември, когато е мачът с „Лудогорец“. Тогава заедно с всички ще отидат в коледно-новогодишна почивка.
ЦСКА има безкрайно тежка програма до края на годината. Мачът с „Рома“ в четвъртък е за престиж, а следващите – бой последен в битката за титлата. „Червените“ приемат „Черно море“  и „Лудогорец“, а гостуват на „Арда“.
Вече четири месеца ЦСКА играе постоянно в цикъл четвъртък-неделя и това видимо се отразява на издържливостта на терена. Десет мача през сезона „червените“ допуснаха голове в последните минути и така загубиха точки и в последния кръг – при 1:1 срещу „Пирин“.