ЦСКА "напляска" Берое в контрола

ЦСКА победи с 3:0 Берое в контрола в Банско. Победата е четвърта за "червените" в подготовката. Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц, както и на юношата Алесандро Николов се разписаха за успеха.

Новият треньор на "армейците" Томислав Стипич не включи Марселино Каресао, който има здравословен проблем, и Густаво Бусато в състава си за срещата днес, но пробва юношите Християн Петров, Петко Панайотов, Марк-Емилио Папазов и Георги Чорбаджийски. В 68-ата минута играчи на двата отбора се биха, което принуди съдията Любослав Любомиров да покаже три червени картона.

В третата минута Християн Петров стреля по посока на вратата на Берое, но неточно. В 7-ата минута Тибо Вион шутира покрай дясната греда, а Георги Чорбаджийски подаде към Петко Панайотов, чийто удар беше блокиран от защитник. В 13-ата минута Хайнц изведе Линдсет, а норвежкият халф вкара за 1:0. Четири минути по-късно "червените" поведоха с 2:0. Линдсет изведе Хайнц, който засече топката от воле за 2:0.

В 26-ата минута Хайнц напредна през центъра и отправи мощен изстрел от дистанция, който Артур Мота изби в корнер. Каетано имаше шанс за гол, но стреля покрай лявата греда на вратата на Евтимов.

Три минути след началото на втората част Симеон Александров подаде на Станислав Шопов, който пробва късмета си, но стреля над напречната греда. В 50-ата минута Иван Тасев бе изведен отдясно, напредна и отправи удар по земя към близкия ъгъл, Артур Мота изби.

В 64-ата минута Тасев центрира, а Алесандро Николов вкара за 3:0.

В 68-ата минута двата отбора се сбиха на терена, а съдията Любослав Любомиров показа три червени картона, като изгони двама от Берое - Хуан Пабло Саломони и Франко Минго, както и Станислав Шопов от ЦСКА. Двата тима решиха да не заменят изгонените футболисти.

В петък ЦСКА ще изиграе две контролни срещи за ден. В 11:30 часа "червените" ще се изправят срещу Макаби (Петах Тиква, Израел), а в 17:30 часа - срещу Раднички Ниш (Сърбия) в Банско.