ЦСКА отново ликува в 90-ата минута

Еуфорията от 0:0 срещу „Рома“ бързо върна второто лошо лице на ЦСКА. След шест поредни кръга без победа в Първа лига най-накрая дойде успеха – 1:0 срещу „Царско село“. Но ЦСКА не игра на нивото от Рим и отново вкара в 90-ата минута. Така спечели на „Армията“ срещу „Ботев“ (Пд) и „Славия“ по-рано през сезона.
Временният треньор Даниел Моралес смени шестима титуляри от „Стадио Олимпико“. Още на почивката се контузи Ахмед Ахмедов. Треньорът реши да остави резерва Али Соу и даде шанс на Джером Синклер като централен нападател. Играта на ЦСКА въобще не вървеше. Безспорен в изявите си бе само дебютиралият вратар Димитър Евтимов, защото „царете“ бяха доста опасни на моменти. За разлика от останалите мачове в Първа лига, когато ЦСКА проспиваше първото полувреме, изригваше през второто. Този път и това не стана до… 90-ата минута и гола на Юнус Санкаре. Сенегалецът бе оставен сам, а влезлият все пак Али Соу му поднесе топката на тепсия. Веднага след гола на ЦСКА и гостите имаха златен шанс, но го пропиляха. Реян Даскалов дори получи червен картон след края за реплики към съдиите.
„Царско село“ дойде без треньора Любо Пенев, чието име се върти сред вариантите за „Армията“. Официалната информация за легендарния нападател е неразположение. Никой от клуба не коментира дали става въпрос за коронавирус.
В четвъртък за ЦСКА предстои нова евробитка – гостуване на „Йънг Бойс“ в Лига Европа.