ЦСКА оцеля в ирландски ад, идва нов дуел с „Базел“

ДЪБЛИН – ЦСКА мина през иглени уши и се спаси от кошмарно отпадане срещу ирландския „Сейнт Патрик“. След загубата с 0:1 на стадион „Васил Левски“, „червените“ спечелиха с 2:0 в Дъблин. И сега в плейофа в Лигата на конференциите идва нов дуел срещу „Базел“, който отстрани с дузпи „Брьондби“. Като че ли двата отбора се абонираха да играят един срещу друг в последните 13 години – ще се срещат за трети път.
Победата на ЦСКА над „Сейнт Патрик“ бе въпрос на характер и отборът го показа. Играта е далеч от желаното от треньора Саша Илич. Но в този случай важното е крайният резултат.
Маурисио Гарсес откри резултата в 12-ата минута. Бразилецът беше оставен сам и след корнер на Тибо Вион с глава заби. Гарсес се прочу в България, че е особено силен във въздуха. След това обаче дойдоха минутите на Густаво Бусато. Вратарят на ЦСКА спаси чиста позиция и удар от далече. Като че ли ирландците играха по-активно до почивката.
През второто полувреме мачът стана изключително груб. Съдията не спираше да дава нарушения и да показва картони в двете страни. Повечето положения отново бяха в полза на „Сейнт Патрик“, а ЦСКА трудно се справяше с огромната агресия на съперника.
Но в името на името си и славната европейска история „червените“ успяха! И отново в епицентъра беше Гарсес. Той овладя топката след центриране, бутна я покрай съперник, който игра с ръка и дузпа. Във вече познатия си типичен стил десният бек Иван Турицов майсторски вкара – със съвсем лек удар и никаква сила, но в другия удар на вратаря.
За първи път в историята си ЦСКА обърна евросблъсък, след като беше загубил на свой терен първия мач. Следващия четвъртък отново първият двубой срещу „Базел“ ще е на „Васил Левски“, но „червените“ със сигурност трябва да покажат доста повече.