ЦСКА оцеля, изгониха Любо Пенев

Системата за видео арбитри спаси ЦСКА от провал на старта на Първа лига. Пет минути преди края на мача с ЦСКА 1948 реферът Валентин Железов получи помощ от ВАР и даде дузпа за „червените“. Нидерландският защитник Юрген Матей реализира за 3:2, като в добавеното време резултатът набъбна до 4:2.
Преди това ЦСКА мина през иглени уши и отново показа, че не е готов за старта на сезона. Като централен нападател започна юношата Радослав Живков, след като поредният контузен преди двубой стана Ахмед Ахмедов.
През първото полувреме ЦСКА игра с една идея по-добре от съперника си. Новото попълнение Йоан Баи вкара за 1:0 след асистенция на Греъм Кери. След почивката ЦСКА излезе значително по-лежерно и обратът бе на лице. Първо бившият „червен“ Ивайло Чочев изравни с глава за 1:1. Не стана ясно защо именно нисичкият Баи трябваше да пази високия халф. Малко по-късно Живков направи дузпа, отново разгледана след ВАР, и Чочев отново вкара. В името на джентълменството халфът не се зарадва на попаденията срещу бившия си отбор.
Игралият страхотно вратар Даниел Наумов се провали в края. Пусна гол от далече на Амос Юга, с който резултатът бе изравнен. И така се стигна до 85-ата минута, когато ВАР и Матей донесоха трите точки на ЦСКА на старта. В добавеното време влезлият като резерва Джорди Кайседо остана сам срещу вратаря и вкара за 4:2.
Веднага след това треньорът Любослав Пенев беше изгонен. Още през първото полувреме наставникът получи жълт картон от Железов заради реплики, които продължиха и при водене в резултата.
ЦСКА най-накрая победи в официален мач през новия сезон, но очевидно игровите проблеми са налице. А така и никой не обяснява защо има толкова много контузени футболисти. В четвъртък отборът гостува на латвийския „Лиепая“ след 0:0 на „Българска армия“ в Лигата на конференциите.