ЦСКА поведе с 3:0 и трепери до сетния миг – 3:2

ЦСКА изигра най-инфарктния си мач в Първа лига през сезона. „Червените“ поведоха с 3:0 срещу „Ботев“ (Пд) и десет минути преди края се виждаха като убедителни победители. Но вместо това „канарчетата“ върнаха два гола и накрая драмата пред празните трибуни на „Българска армия“ беше пълна.
„Ботев“ създаде най-много положения срещу ЦСКА в Първа лига през сезона. Пловдивският тим игра смело, а вратарят Густаво Бусато спаси два пъти при чисти позиции, преди резултатът да бъде открит.
Джорди Кайседо, еквадорският голмайсторът на ЦСКА, нанесе първия удар с глава в края на първото полувреме. Веднага след това гол на Маркиньос от „Ботев“ беше отменен чрез ВАР заради много тънка засада.
Малко по-късно гол-шедьовър отбеляза националът Георги Йомов с изстрел извън наказателното поле. Изминаха две минути и Кайседо заби седмото си попадение в първенство през сезона за 3:0.
И вместо спокойствие, ЦСКА трепери в студената октомврийска вечер. В 78-ата минута Тодор Неделев намали от дузпа – също отсъдена след намесата на видео арбитрите. Драмата се изостри пет минути преди края на мача, когато Димитър Тонев намали до 2:3.
И все пак ЦСКА спечели още една победа, с която измести „Ботев“ от второто място. От началото на сезона „червените“ не биха единствено „Славия“, когато допуснаха гол за 1:1 пак на „Българска армия“. А след 36 години „Ботев“ отново остана без победа над ЦСКА в София.