ЦСКА с първа победа при Стипич в шампионата - с 3:1 над "Хебър"

ЦСКА победи с 3:1 Хебър в мач от втория кръг на Efbet Лига. Пред празните трибуни на Националния стадион "Васил Левски" заради наказание на "червените" те постигнаха първия си успех под ръководството на новия си треньор Томислав Стипич в шампионата. На трибуните бе новото попълнение на ЦСКА Джейсън Локило, който гледа мача с вратаря Густаво Бусато, който изтърпява наказание заради червен картон от края на миналия сезон.

Още в 3-ата минута Хебър поиска дузпа, след като Атанас Кабов падна в наказателното поле на ЦСКА, побутнат от Санянг. Съдията Иво Андрееев обаче не уважи претенциите на гостите. Реферът каза на Кабов, че сам се е ударил. В 18-ата минута Станислав Шопов стреля, а след рикошет в тялото на Олексий Збун топката попадна в мрежата на пазарджишкия тим за 1:0. потвърди попадението. В 24-ата минута Тобиас Хайнц стреля от пряк свободен удар, но стражът на "Хебър" Дебърлиев изби.
В 27-ата минута отново Хайнц стреля, но нацели напречната греда. В 44-ата минута ЦСКА поведе с 2:0 с гол на Марселино Кареасо.

В 58-ата минута Георги Чорбаджийски опита удар, но Дебърлиев изби в корнер. Именно той обаче отбеляза за 3:0 в 81-ата минута. "Хебър" обаче направи изненада накрая, като успя да отбележи дори гол чрез Набил Макни. В последните секунди Тасев пробва шут, но Дебърлиев спаси.

Така ЦСКА спечели първи 3 точки през новия сезон.