ЦСКА срази „Динамо“, Гарсес с гол

АНТАЛИЯ – ЦСКА победи руския гранд „Динамо“ (Москнва) в най-стойностната си контрола о време на лагера в Анталия – 3:1. „Червените“ не само спечелиха приятелския мач, но и бяха по-добрият отбор на терена а комплекс „Регнум“. Особено преди почивката ЦСКА диктуваше темпото. Още на хубави позиция попаднаха Бисмарк Чарлс и Георги Йомов.
Първият гол падна от дузпа. Неочаквано зад топката застана десният бек Иван Турицов и майсторски вкара. Всъщност все по-вероятно е бранителят да бъде изпълнител, тъй като показва завидна хладнокръвност и в тренировките. А в началото на сезона от бялата точка се провалиха Джорди Кайседо, Греъм Кери и Георги Йомов.
В края на първото полувреме ЦСКА заслужено удвои резултата. Кери изпълни марков пряк свободен удар пред наказателното поле. Топката срещна сглобката на гредите и на празна врата Чарлс заби за втори път. Малко след началото на второто полувреме „Динамо“ върна един гол.
 Дебют за ЦСКА направи Маурисио Гарсес. Бразилецът игра цяло второ полувреме. Първо действа като дясно крило, а след това като ляво. В края на контролата Гарсес остана сам и заби за 3:1. От пейката гледа и второто ново попълнение Браян Морено. Колумбиецът пристигна в нощта преди мача и беше уморен, за да играе.