“Челси“ плаши играчи с уволнение след 6:0

Дори след победа с 6:0 в „Челси“ не може да бъде спокойно. Треньорът Маурисио Почетино заплаши да изгони от отбора Нони Мадуеке и Николъс Джаксън. Двамата младоци се скараха кой да бие дузпа, когато „сините“ вече водиха с 4:0 у дома срещу „Евертън“.
„Поведението им е срамно – отсече Почетино. - Казах на футболистите, че не нямат право да се държат по този начин. Предупреждението е последно!“
Шоуто в мача открадна Коул Палмър. Дошлият през лятото от „Манчестър Сити“ нападател вкара четири гола и вече е на първо място при реализаторите във Висшата лига заедно с Ерлинг Холанд – по 23. Националът заби хеттрик за 16 минути. Четвъртото му попадение бе въпросната дузпа, която предизвика буря в „Челси“.
Палмър е вторият, който направи хеттрик в два поредни домакински мача на „сините“. Предният беше срещу „Манчестър Юнайтед“ при 4:3. Преди това същото постижение имаше само Дидие Дрогба през 2010 г.
Освен това 21-годишният Палмър е първият след Еден Азар през сезон 2017/18, който отбелязва повече от 20 пъти за „сините“. Националът се утвърждава и като клиничен изпълнител на дузпи. От девет опита няма нито една изпусната. На 21 години и 345 дни Палмър е петият най-млад в „Челси“, който вкарва четири гола в един мач.
И докато „Стамфорд Бридж“ имаше много поводи за усмивки, то Шон Дайш претърпя най-тежката загуба в кариерата си. Треньорът на „Евертън“ има 531 мача зад гърба си начело още на „Уотфорд“ и „Бърнли“.