Чудовищен Ковид-фарс в Португалия

Коронавирусът предизвика чудовищен фарс в португалския футбол. „Беленензеш“ бе принуден да излезе с едва девет души в лисабонското дерби срещу „Бенфика“. Причината – твърде много болни от Ковид-19. Федерацията отказа да отмени мача, а в титулярния състав на „Беленензеш“ като десен бек започна… резервният вратар Жоао Монтейро.
Ще попитате колко завърши мачът? Той завърши само след 45 минути. „Беленензеш“ губеше с 0:7 след първото полувреме, като още в първите секунди Едуардо Кау си вкара в собствената мрежа. Малкият лисабонски отбор излезе със седем души за втората част и реферът прекрати двубоя. В „Беленензеш“ имат 17 болни от вируса футболисти.
„Какво е това? Само аз ли мисля, че този мач трябваше да бъде отложен“, изригна в туитър Бернардо Силва, португалски национал от „Манчестър Сити“.