"Шумен 61" ликува с шеста титла в хандбала

Мъжкият хандбален отбор на "Шумен 61" ликува с шеста шампионска титла. В собствената си зала "Арена Шумен" гладиаторите на треньора Чавдар Чернев спечелиха и втория си мач от супер финала срещу "Локомотив" (Горна Оряховица" - този път с 26:23 (14:14). Така те дублираха шампионския си успех от миналата година.

Препълнената зала стана свидетел на здрав и интригуващ сблъсък, в който домакините доказаха, че са най-добрият отбор в България. Интригата беше най-вече през първата част, в която гостите започнаха по-надъхани. И след няколко пропуски в нападение на шампионите успяха да поведат в 15-ата минута с 10:6. В тия минути обаче момчетата на Чернев заздравиха защитата, а вратарят Ивайло Костов направи няколко поредни спасявания. Стражът показа класа и през втората част и завърши срещата с общо 13 спасявания.

От 6:10 пък тръгна обратът в мача. До края на първата част домакините забиха 8 гола срещу само 4 на гостите. В тeзи минути Балчев вкара 3 дузпи. Капитанът Йордан Михайлов се разписа един път. Ефтимов вкара след бърза контра, а Георги Атанасов се развихри и наниза 3 попадения.

След почивката гостите стигнаха само веднъж до равенство при 15:15. Агресивната и мъжка игра в защита на домакините буквално отказа играчите на Горна Оряховица и те все по-често започнаха да грешат в атака. За сметка на това постепенното нападение на "Шумен" завършваше с ефективни стрелби на Балчев, Михайлов, Ефтимов, Пламенов и Грозев, а последното шампионско попадение записа Теодор Димитров с ефектен прехвърлящ удар.

Това бе последен мач начело на клуба на  старши треньора Чавдар Чернев. Съставът на шампионите: Костов, Добрев - 2, Т. Димитров - 1, Ефтимов - 4,  Грозев - 1, Пламенов - 2,  Михайлов - 5 (на смени: Ангелов, Николов, Симеонов - 1, Сали, Савов, Балчев - 7, Атанасов - 3.

Светлозар Начев, президент на хандбалния шампион "Шумен 61": "Целите пред шампиона на България отново ще са много високи. Силно се вълнувам за постигнатия успех. Поздравявам треньора на нашия клуб Чавдар Чернев и състезателите, за шестата  титла, която ще блести във витрината на клуба. Много по-трудно е да съпреживяваш вълнението и радостта, когато гледаш отстрани и не си на терена (Светлозар Начев има 4 титли с отбора на "Шумен" като състезател и 2 - като президент на клуба). Титлите, които съм печелил като състезател, са ми много ценни, защото съм бил част от отбора, който ги е извоювал, но и тези трофеи сега имат невероятно голяма стойност за мен в ролята ми на президент на клуба.
На този етап ще запазим състава на отбора за следващия сезон. Подлежи на дискусия кой треньор ще води тима следващия сезон".