„Юнайтед“ следва „Ливърпул“ – спира национали въпреки ФИФА

Оле Гунар Солскяр ще последва примера на Юрген Клоп от „Ливърпул“ и планира да спре Бруно Фернандеш за световните квалификации в края на март. Причината е опасност от зараза с коронавирус.
„Няма смисъл, ако играч се върне и 10 дни е в изолация – каза Солскяр след 0:0 срещу „Кристъл Палас“. – На първо място искам Бруно Фернандеш да остане при нас. Трябва ни срещу „Брайтън“, „Милан“ и „Тотнъм“. Ние плащаме заплатите на футболистите. Уважаваме правилата на ФИФА.“
Законите на Великобритания изискват всеки, завърнал се от Португалия да остане за 10 дни под карантина.
„Манчестър Юнайтед“ вече не гони титла, а място в Шампионската лига. „Дяволите“ завършиха за четвърти път наравно в последните пет кръга, изостават на 13 точки от „Манчестър Сити“. При отсъствието на контузения Пол Погба силата в халфовата линия вече не е същата. Дори в последните минути вратарят Дийн Хендерсън спаси чисто положение на „Кристъл Палас“. „Отсъствието на Давид де Хеа е по лични причини“, обясни Солскяр.
„Юнайтед“ е петият тим в историята на английския елит с 14 поредни гостувания без загуба. Два пъти го е правил „Арсенал“, по веднъж „Лийдс“ и „Ливърпул“. Нулевото реми в Лондон беше шесто за сезона на „дяволите“.
„Лестър“, който също се бори за Топ 4, също даде крачка назад – 1:1 като гост на „Бърнли“. Опашкарят „Шефийлд Юнайтед“ победи „Астън Вила“ с 1:0.