Юношеският национален отбор на България до 15 г. спечели с 3:1 първата от двете контроли срещу връстниците си от Словакия

Юношеският национален отбор на България до 15 г. спечели с 3:1 първата от двете контроли срещу връстниците си от Словакия като гост, но пропусна да се поздрави с доста по-изразителен успех. Най-вече през първата част нашият тим пропусна няколко много чисти положения, които можеха да направят победата ни още по-внушителна.

Словакия реализира от първия си и единствен изстрел в рамките на българската врата чрез Даниел, който бе точен в 12-тата минута с глава след центриране от ъглов удар. България установи тотално преимущество и изпусна три ситуации за изравняване след изстрели на Стивън Жерард, Марто Бойчев и Димитър Челебиев. Все пак логиката възтържествува в 28-мата минута, когато капитанът Кристиян Горянов се разписа от фаул.

След почивката българският селекционер Калоян Георгиев предприе доста промени, но „лъвчетата“ продължиха да доминират. Почти веднага след подновяването на играта Кристиян Михайлов вкара страхотно попадение след изстрел в далечния ъгъл за 2:1, а в 60-тата минута Георги Стефчов оформи крайния резултат с глава.

Следващата контрола между двата тима е на 6 октомври (четвъртък) от 12:00 ч.

Съставът на България: 1. Пламен Пенев (70 – 23. Георги Стоянов), 2. Радослав Караманов (41 – 13. Никола Ставрев), 3. Симеон Турлаков, 4. Кристиян Гиздев (51 – 14. Мартин Портарски), 5. Николай Любомиров (41 – 22. Александър Донев), 6. Калоян Божков (51 – 17. Никола Кръстев), 7. Стивън Жерард (57 – 15. Георги Стефчов), 8. Радостин Стоилов (41 – 16. Мартин Пейчев), 9. Марто Бойчев (41 – 21. Кристиян Михайлов), 10. Кристиян Горянов, 11. Димитър Челебиев (51 – 19. Даниел Димов).

Селекционер: Калоян Георгиев.

Голмайстори: 1:0 Даниел 12, 1:1 Горянов 28, 1:2 Михайлов 44, 1:3 Стефчов 60.