Янките поведоха в отборния турнир по фигурно пързаляне

САЩ поведе в класирането след първия ден на отборния турнир по фигурно пързаляне на зимните олимпийски игри в Пекин. След изиграването на кратката програма при мъжете, танцовите двойки (ритмичен танц) и спортните двойки американците събраха 28 точки.

На второ място е Руският олимпийски комитет с 26 точки, пред домакините от Китай с 21, Япония с 20 точки и други.

При мъжете първи в кратката програма стана трикратният световен шампион Нейтън Чън (САЩ) със 111.71 точки. Чън изпълни четворен флип и комбинация от четворен лутц - троен тулуп, за да донесе максималните 10 точки за тима на САЩ.

Олимпийският вицешампион от Пьончан 2018 Шома Уно (Япония) зае второто място със 105.46 точки, а трети е представителят на Руския олимпийски комитет Марк Контратюк с 95.81 точки.

Световните вицешампиони Медисън Хубъл и Закари Донахю (САЩ) спечелиха ритмичния танц при танцовите двойки с 86.56 точки. Втори са световните и двукратни европейски шампиони Виктория Синицина и Никита Кацалапов от Руския олимпийски комитет с 85.05 точки, а трети италианците Шарлен Гиняр и Марко Фабри с 83.83 точки.

При спортните двойки първото място заеха двукратните световни шампиони и сребърни медалисти от Пьончан 2018 Вънцзин Суй и Цун Хан (Китай), които представиха много силна кратка програма и бяха оценени с 82.83 точки, което е нов световен рекорд.

Представителите на домакините подобриха постижението на руснаците Анастасия Мишина и Александър Галямов, които са световни и европейски шампиони.

Мишина и Галямов са втори с 82.64 точки, а трети се наредиха американците Алекса Шимека-Ниерим и Брендън Фрейзър със 75.00 точки.

Китайската двойки подобри постижението на Мишина и Галямов от 82.36 точки, която получиха на европейското първенство.

Отборното състезание по фигурно пързаляне завършва на 7 февруари.