Ясни са трима полуфиналисти на тенис турнира в Куинс

Австралиецът Джордан Томпсън записа втора победа за седмицата срещу съперник от топ 15 в ранглристата на ATP, като се наложи над американеца Тейлър Фриц с 6:4, 6:3 на турнира Куънс Клъб, съобщи БТА.

30-годишният Томпсън се възползва от непредизвиканите грешки на Фриц.

"Да се класирам за полуфиналите е много приятно, особено на трева", коментира той след успеха.

На полуфиналите Джордан Томпсън ще играе срещу италианеца Лоренцо Музети, който се наложи над британеца Били Харис с 6:3, 7:5. Представителят на домакините игра на турнира с "уайлд кард".

22-годишният Музети, който е №30 в света, елиминира втория поставен в схемата Алекс Де Минор в първия кръг. Въпреки загубата 29-годишният Харис ще пробие сред първите 150 в световната ранглиста от новата седмица. Той получи "уайлд кард" и за участие на "Уимбълдън".

В друг четвъртфинал американецът Томи Пол надигра представителя на домакините Джак Дрейпър с 6:3, 5:7, 6:4. Мачът продължи 2 часа и една минута. Загубата сложи край на серията на Дрейпър от седем поредни победи, като той спечели първата си титла в ATP в Щутгарт миналата седмица.