Астън Вила с красив обрат, остави Евертън без точка

Футболистите на Евертън дълго ще съжаляват за пропуснатия шанс за първи точки през сезона във Висшата лига, след като загубиха с голям обрат тазвечершното гостуване на Астън Вила (2:3).

Отборът от Ливърпул имаше идеална ситуация след първия половин час, след като с головете на Макнийл в 16-ата минута и Калвърт-Левин в 27-ата минута неочаквано поведе. Това не отказа домакините, които само десет минути по-късно чрез Уоткинс вкараха първия гол в срещата. Същият играч изравни резултата в 58-ата минута, а Дюран се разписа със зрелищен удар в 76-ата минута за пълен обрат и еуфория на стадиона в Бирмингам.
За Астън Вила това бе трета победа в четири мача, след което те се изкачиха до третата позиция в таблицата с девет точки, докато Евертън е 4 поредни загуби и сега заедно със Саутхемптън е единственият отбор в английския елит без нито една точка.